Tábor 2004

30.7. - 13.8.2004 - Ocitli jsme se v Zeměmoří v čarodějnické škole na ostrově Roke, kde jsme se snažili vypudit Stín a vrátit kouzlům jejich sílu.
Tentokrát nás autobus místo do Bujesil zavezl na Re-Albi, jeden z ostrůvků v Zeměmoří. To jsme se ovšem dozvěděli až od čarodějnického mistra Ogiona, který vlastně měl celou tuhle naši výpravu na svědomí. Brzy se ukázalo, že se na jeho příkaz sešlo v Re-Albi společenství jen těch nejvyvolenějších z vyvolených, aby z nich byl vybrán nový Arcimág Zeměmoří. Starý věk se chýlil ke konci a s ním i vláda starého Arcimága ? a z našich řad měl vzejít Arcimág nový ? samozřejmě až po absolvování čarodějné školy na ostrově Roke. Jenže všechno se to nečekaně zamotalo: od závěrečných zkoušek nás dělil jen malý krůček, když nás nerozvážnost čarodějných učednic uvrhla ve smrtelné nebezpečí: vychloubaly se svým uměním a omylem vyvolaly z podsvětí strašný přízrak - Stín! A nám nastaly krušné časy: učednice byly na smrt zesláblé, starý Arcimág vyčerpal všechnu svou sílu a my byli v neustálém ohrožení. Potřebovali jsme se Stína zbavit ? ale nikdo si s tím nevěděl rady, nepomohly ani ochranné amulety z kouzelné hlíny. Nakonec Radu moudrých napadlo, že by nám mohly pomoci ztracené kouzelné atributy čarodějné školy. Vydali jsme se tedy do labyrintu atuánských hrobek pro polovinu runového náramku, od draka Jevauda jsme vyzvěděli, kde hledat kouzelný krystal? Leč Stín nečinně nepřihlížel, v pátrání se nám snažil všemožně bránit. Tak se nám kouzelný krystal náhle proměnil v černočernou rozšklebenou masku (škodila, kde mohla), jejíž zničení nám zabralo celé tři dny (museli jsme se poradit s mluvícím kamenem v Terrenonském dvoře, něco nám poradily květiny v Imanentním háji, ale nakonec jsme se museli vydat až do Říše mrtvých za samotným Arcimágem!!!). Námaha ale nebyla marná: krystal nám spolu se sluhou Blůmou prozradili, kde máme hledat Knihu jmen, v níž jsme našli pravé jméno Stína. Každý správný čaroděj ví, že pokud znám pravé jméno nějaké věci, mám nad ní moc, mohu ji ovládat. A věřte, že to vážně funguje ? ze Stína zbyl jen zelený dým a černý plášť! Ještě se sluší dodat, že jsme jen tak mimochodem stihli složit závěrečné zkoušky v čarodějné škole a na závěr zvolit nového Arcimága ? ale nebylo to vůbec jednoduché rozhodování, protože díky všem zkouškám se z nás všech stali výborní čarodějové?

Vítejte v Zeměmoří na ostrově Re Albi Ogion nám dává dopis pro Arcimága Po připlutí na ostrov Roke nás uvítal dveřník Arcimágovi jsme přečetli naše doporučení a složili slib. První lekce optických klamů a iluzí. Učíme se ovládat čarovítr s mistrem Větroklíčem. Najít ten správný klíč dá pěknou fušku. Výměna cedule, jsme přece na Roke. Jééé, kde to jsem? Tajemné runy nám jistě poradí... Jedna z mnoha srandaher. Značkování nepřátel barvou se na konci trochu zvrtlo... Kterou runu mi asi kreslí na čelo? A sakra, stín.... :(( Na nástupu Družinkové hole byly velkou oporou pro nejmenší velkou oporou. Tak a teď jsem zracen. Zkoušíme psát v runách. A hurá do vody. O berličce, hnáty křivé... Zavaž mi střevíc! Už jsme zase zmalovaní... V tomhle vedru je nejlepší studená voda... Drak nám jistě poradí, kde je krystal...jééé on plive oheň!! Cesta bludištěm nebyla jednoduchá. Tajemné příšery nám komplikovaly cestu k mluvícímu kamenu. V kytkách se krom nektaru ukrývala semínka se zprávou. Hádej, kdo je kdo? Jednoho rána jsme se probudili v těle někoho jiného.... Bráníme se před krvelačnými duchy. Bluma někam zašandročil listy čarodějné knihy.... Stín mě chytil, jsem ztracen!!! Help!!! Pečeme hady. Při závěrečném divadle byl Bluma oblíbenou postavou :)) Stejně jako stín, krteček a arcimág. My všichni čarodějové na Roke. Závěrečná pouť slibovala spoustu odměn. A napínavé disciplíny. Závěrečné vyhodnocení. Absolventi čarodějnické školy.

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional