Tábor 2018

14.7.-28.7.2018 - Dvacátý, jubilejní, tábor našeho oddílu se bude konat opět na Spálené Hájence.

Provozovatel:
Pionýr z.s. - 45. PS,
Terronská 25, PRAHA 6

Termín:
14.7. až 28.7. 2017

Místo konání:
tábor se nachází v lesích na břehu rybníka Velký Troubný, cca 5 km od Slavonic uprostřed České Kanady

Adresa tábora:
LDT Spálená hájenka u Stálkova, Jméno dítěte
Poste Restante
378 81 SlavonicePříjezd:
v sobotu 28. července ve 12.30 h na autobusové stanoviště Praha-Opatov

Sobota
V pořádku jsme dojeli do sídla barona Boba Keta v Tuřanech. Ubytovali jsme se v pravém a levém křídle jeho rezidence, v nově vymalovaných apartmánech :o). Zatím si užíváme luxusu celého resortu (sportoviště, krytý vyhřívaný rybník, spa...). Zítra se ovšem už musíme pustit do pátrání, kvůli kterému nás baron povolal. Někdo mu z trezoru ukradl schránku s tajemným obsahem, kterou mu před lety svěřil jeho strýc Hubert. Pátrání budou velet inspektoři Horká a Stopa.

Neděle
Horká a Stopa zjistili, že zloději prchli z tuřanského letiště soukromým letadlem. Letadlo se kus za Tuřany zřítilo. Podařilo se nám najít černou skříňku a v ní informace o tom, kam zloději ukryli kufr s ukradenou schránkou. Po setmění jsme kufr našli, ale schránka v něm byla chráněna spoustou drátů a blikajících nádobek. Neměli jsme odvahu schránku vyjmout a dohodli jsme se, že druhý den přizveme na pomoc specialisty ? pyrotechniky. Všechny děti jsou v pořádku, stihli jsme se i vykoupat v rybníku a nasbírat první ochutnávku borůvek.

Pondělí
Dopoledne jsme šest soukromých detektivů převlékli do pyrooblečků a pod vedením přivolaného pyrotechnika jsme nálože v kufru zneškodnili. Bob Ket byl blažený, že je schránka na světě. Už už se chystal nám vypsat šek, když se po otevření schránky ukázalo, že obsahuje poničenou mapu a dopis od strýce psaný podivným zašifrovaným písmem. Baron slíbil zvýšení honoráře, pokud mu dopis pomůžeme přeložit. V dopise strýc psal, že se vydává hledat poklad krále Šalamouna, a pokud se do roka nevrátí, má ho jít baron hledat. Roků už uplynulo několik a strýc nedorazil ? baron ho chce jít hledat. Znovu nám nabídne zvýšení honoráře, pokud mu s výpravou pomůžeme. Po večeři jsme nasedli na soukromý baronův speciál a vydali se letecky do Durbanu. Děti jsou v pořádku, maličko se nám ochladilo a odpolední hru zpestřila menší bouřka, ale alespoň je tepleji v noci.

Úterý
Ráno jsme se probudili v jihoafrickém Zululandu. Ujal se nás jeden z místních, Umbopa, a zavedl nás za šamanem. Dozvěděli jsme se, že strýc tu skutečně kdysi byl a vydal se za pokladem - od té doby ho nikdo neviděl. Šaman nás pomocí rady od mrtvých předků rozdělil do skupin, které mají co největší šanci uspět. Namalovali jsme si africkou batikou oblečky a odpoledne nakoupili na trzích v Durbanu všechny věci potřebné k výpravě. Všichni jsme dlouhou cestu přestáli v pořádku, na Afriku máme poněkud chladno, na koupání to není, ale na kožich také ne.

Středa
Dopoledne jsme se seznámili s africkými zvířaty, aby nás v džungli nic nepřekvapilo. Odpoledne jsme se vydali ke Kukuáncům, na jejichž území se podle Umbopy má nacházet Šalamounův poklad. Přešli jsme poušť, vysbírali melounové pole, ulovili pár ptáků k obědu, překročili lávovou horu... Na Šalomounově silnici jsme se rozhodli, že v cestě budeme pokračovat raději v noci. Kukuánci zabíjejí všechny cizince, které na svém území najdou - to je pokyn jejich vládce Tvaly. V noci jsme se bohužel daleko nedostali, kukuánské stráže nás zajaly a my čekáme, co se s námi ráno stane... Jinak vše v pořádku!

Čtvrtek
Ráno měli Kukuánci velkou chuť nás sníst, ale podařili se nám je přesvědčit (pomocí kouzel), že jsme mocní kouzelníci a že rozhodně není záhodno se s námi pouštět do křížku. Dokonce jsme domluvili výměnný obchod - oni nám prozradí, kde a jak najít Huberta a Šalamounův poklad a my jim poté pomůžeme svrhnout Tvalu, který celou zemi sužuje. Odpoledne jsme se vypravili k chýši Gagaúly (to je Tvalova pravá ruka a ultrastará čarodějnice), kde jsme zjistili, u jakých afrických kmenů máme hledat části mapy k pokladu. Děti v pořádku, dnes konečně nepršelo, ale hodně nám fouká. Zítra se snad konečně vykoupeme v rybníku!

Pátek
Dnes jsme se vydali ke Křovákům. Zrovna se chystali přesídlit na jiné působiště, tak jsme jim pomohli postavit chýše pro nemohoucí starce a nasbírat jim dostatek jídla, aby co nejdéle přežili v džungli. Křováci nám na oplátku ukázali svou část mapy a dali nám drahokam potřebný k otevření síně s pokladem. Konečně správné africké teplo! Nasbírali jsme velkou spoustu borůvek na koláč, mňam!

Sobota
Dnešní den jsme strávili u Mursiů. Jsou to agresivní bojovníci, tak to bylo dost dramatické. Nalovili jsme jim spoustu zásob a vyrobili ochranné amulety pro všechny jejich bojovníky. Pracně jsme z nich dostali další část mapy a drahokam. Africké teplo dlouho nevydrželo, odpoledne se přes nás přehnalo pár bouřek, uvidíme, co přinese noc. Borůvkový koláč byl famózní! Všechny děti jsou v pořádku.
Na ukázku aktivační báseň pro Mursijský amulet:

Kouzelný amulete, probuď se k životu,
Dej nám svou lásku, štěstí a ochotu,
Provázej nás cestami klikatými,
Kéž se staneme hrdiny velikými,
Pomoc nám k vytrvalosti a velké síle,
Abychom ušli předlouhé míle,
Prosíme tě o Bohů přízeň,
Abychom měli bohatou sklizeň,
Velice si tě za všechno vážíme,
Na cestu svou teď vyrážíme.

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional