Tábor 2019

13.7.-27.7.2019 - Společně s Lukem a Jedii jsme porazili zrádného Darta Šmejdra. Hurá záchraně galaxie.
Zpráva z tábora

Den 1 - Děti v pořádku přistály na planetě Alderan. Před kosmobusem je uvítali tři droidové, poslové Rady povstalců. Večer se potvrdilo, co už někteří možná tušili: pozvánka na poznávací zálet byla jen mystifikace, ve skutečnosti tímto způsobem vylákala Rada povstalců na planetu Alderan ty, kteří maji vysokou hladinu midichlorianů, a jsou tudíž vhodní pro výcvik nových Jediů. Na planetě Alderan se ukrývá poslední zbyteček Jediů, které impérium pod vedením Darth Šmejdra a Darth Sidiouse nestihlo zničit. Zatím je imperiální zvědové nenašli. Rada povstalců nutně potřebuje sehnat nové posily pro budoucí boj s temnou stranou síly - a my jsme jejich velkou nadějí. Večer po setmění se všechny děti vypravily k mistru Joudovi a Luku Skywalkerovi na přesnější test midichlorianů. Všem se zbarvil přímo ukázkově. Každý z malých vanů byl přidělen k jednomu z Jediů k výcviku.

Den 2- Na Alderanu vládlo poměrně chladné počasí, několikrát jsme dokonce zmokli. Dopoledne si malí Vanové (to je první stupeň učedníků na rytíře Jedi, druhý je Avan, třetí Davan... až k Padavanovi, po něm následuje Jedi) vyrobili své slavnostní "košile". Potom se vydali na akci s názvem "Vanbuilding" - sadu úkolů posilujících týmového ducha. Odpoledne Vany čekala dlouhá cesta, která prověřila jejich fyzické i "přemýšlecí" schopnosti. U některých otestovala i nepromokavost bund a bot.

Všechny děti jsou v pořádku, ještě stále se většina z nich budí před budíčkem, ale věříme, že je to brzy přejde.

Den 3 - Dnešek byl plný opravdu silných zážitků. Ráno konečně vykouklo sluníčko, a tak jsme vyvezli z garáže kosmobus, aby nám vyschla sedadla. Potom nás Rada vzala na prohlídku Alderanu. Sotva jsme minuli těžební věž a elektrárnu, ozval se podivný zvuk z oblohy a za chvíli na nás zaútočila imperiální letka. Statečně jsme se pustili do boje, ale přestože jsme byli ve značné přesile, důležité alderanské budovy jsme neubránili, a co víc - Darth Šmejdr osobně spálil náš kosmobus do posledního kolečka. Takže truchlivý začátek dne - je jasné, že o nás Darth Sidious ví, a my se nemáme jak vrátit zpět. Odpoledne dorazil R2D2 a spolu se C3PO nám sdělili, že se nejspíš některému z našich obránců podařilo trefit imperiální loď a její trosky jsou nedaleko v lese. Rozhodli jsme se je prozkoumat, třeba se nám podaří najít nějakou důležitou informaci. Podařilo, ale byla to práce nebezpečná a nechutná. V troskách bylo leccos, ano, i mrtvola... Pomocí detektoru kovů jsme prohledali ještě okolí zničené lodi - i tam jsme pár informací objevili. Všechny zprávy byly samozřejmě zašifrované, ale to pro nás byla hračka. Kódy jsme prolomili a zjistili, že Darth Šmejdr chystá velký útok a že má k dispozici Hvězdu smrti, která je schopná zničit jakoukoli planetu do 5 vteřin. Dobrou zprávou je, že existuje jistý Chal Haan, který zná plány Hvězdy smrti a údajně impérium zradil, proto je nyní odklizen na planetě Korriban. Zkrátka zítra zase máme plné ruce práce.
Konečně se nám trochu oteplilo a my se ohřáli. Děti jsou v pořádku a snad se jim o strašidelných troskách nebude v noci zdát...

Den 4 - Ráno nás konečně vzbudilo sluníčko, hurá! Dopoledne jsme strávili v archivu mistra Joudy - Darth Sidious totiž vymazal planetu s Hvězdou smrti ze všech galaktických atlasů, takže jsme museli přijít na to, která hvězda na obloze je a v atlasech chybí. Odpoledne jsme se červí dírou vydali na planetu Korriban, kde je uvězněn Chal Haan. Kdo četl předchozí zprávy pozorně, je v obraze a ví, že Chal Haan je jediný, kdo nám umí poradit, jak Hvězdu smrti zničit. Na Korribanu jsme se rozdělili - velkáči zjišťovali heslo, které musíme říct Chal Haanovi, aby nám důvěřoval. Maláči získávali z masožravých květin krystaly na frekvenční zesilovač, který zajistí, že se pomocí telefonu Xiaomi dovoláme do podzemní kobky (tam je Chal Haan uvězněn). Vše se podařilo - večer jsme Chal Haanovi cinkli, heslo jsme nezapomněli, takže Chal Haan ochotně prozradil, že HS zničí jedině smrtící krystaly, které lze nalézt na planetě Nam Chorios. A čím dřív, tím líp. Takže přestože už jsme toho měli za celý den plné letky, vydali jsme se na Nam Chorios ještě dnes večer za tmy. Krystaly jsme sbírali, jak nejrychleji a nejtišeji to šlo, ovšem v nejlepším se ozvaly podivné zvuky a Luke Skywalker zavelel k rychlému ústupu. Ještě že tak, z vesmírného korábu jsme potom viděli, jak se k Nam Choriosu přiblížila Hvězda smrti, zaměřila ho svým smrtícím paprskem a potom ho během vteřiny definitivně zničila. Bylo to o fous... Zůstat na planetě o pár vteřin déle, už by vám tuto zprávu neměl kdo napsat. Vrátili jsme se na Alderan. Krystalů máme málo, ale jsme živí. Zítra se uvidí, jak se s tím vším popereme.

Den 5 - Tak už je to tu, před budíčkem se táborem trousí jen nejotrlejší ranní ptáčata.
Ráno se ukázalo, že krystalů máme bohužel opravdu málo. Rozhodli jsme se vyrazit na planetu Tatooine, kde bydlí známý šmelinář Toydorian, ten by snad nějaké mohl mít. Měl plný sáček a nechtěl dát, skrblík. Museli jsme mu pomoct zbavit se neprodejného zboží. Podařilo se, zpeněžili jsme valnou většinu jeho krámů z hangáru a výměnou dostali spoustu zelených krystalů. Takže víme, kde Hvězda smrti je, a máme krystaly, kterými se dá zničit. Obi van Kenobi došel k závěru, že by bylo záhodno všechny bojovníky podrobit bojovému výcviku, takže jsme celé odpoledne trénovali střelbu z luku, ovládání meče, ovládání lodí, rovnováhu atd. Navečer proběhly další zkoušky na rytíře Jedi, máme už spoustu Davanů a Adavanů. Zítra nám držte palce, chystáme se na sestřelení Hvězdy smrti!
Zas bylo o fous tepleji, ale do rybníka jsme děti ještě nepustili, přestože škemrají. Snad zítra. Zatím se alespoň projely na raftu.

Den 6 - Ráno nám přišla SMS od Chal Haana, že nám poslal šifrovanou zprávu, jak přesně je potřeba Hvězdu smrti zničit. Dešifrování nám zabralo celé dopoledne, ale nakonec jsme to pokořili, vyšlo nám přesně toto: Pomoci aktivovaneho namchorioskeho krystalu synchronizujte palbu s frekvenci pulzniho motoru Hvezdy smrti, zasahy do jadra generatoru paprsku smrti vyvolate explozi Hvezdy smrti. Jasné jak facka, že. Odpoledne jsme sestrojili kluzáky a přesně podle pokynů Chal Haana se vrhli na HS. Kluzáky proplouvaly vesmírem pod palbou droidů, bočním hangárem vlétaly do jádra HS a tam se snažily zničit generátor paprsků. Byl to lítý boj, droidů mnoho, HS houževnatá, kluzáky jsme téměř nestíhali opravovat. Když už jsme umdlévali na těle i na duchu, vložil se do věci Jar Jar Binks, odvedl pozornost nejagresivnějších droidů a do hangáru vletělo hned několik kluzáků, které HS definitivně udolaly. Euforie byla veliká! Večer jsme uspořádali slavnostní oheň, kde jsme se shodli, že už zbývá jen lapit Darth Šmejdra a máme hotovo. Vyslali jsme špiona Hana Solo, aby zjistil, kde se Darth Šmejdr skrývá. Takže tak zítra máme po práci a můžeme jet domů. Ovšem Jony s Andrejkou po bitvě došli k tomuto závěru: "Hele, určitě přijde nějaká komplikace. Přece nebudeme celej další tejden slavit..." Na to, jestli nějaká přijde, si budete muset počkat do zítra. Každopádně se nemusíte bát, že bychom vám děti vrátili o týden dřív.
Dnes příjemné teplo, kromě urputného boje jsme ještě stihli nasbírat v lese horu borůvek, ze kterých nám Marcelka v sobotu upeče báječný koláč!

Den 7 - Během dopoledne přišel od Hana Solo telegram, že našel planetu, kde jsou k sehnání supertajné informace (připomínám, že jsme potřebovali zjistit, kde se zašívá Datrh Smejdr). Její umístění je ovšem tajné a kódované. Museli jsme obletět několik planet a získat název špionážní planety a kód, který je třeba zadat do červí díry, aby nás donesla, kam potřebujeme. Hano Solo dodal itinerář vesmírných azimutů a světelných let. Někteří proletěli na první dobrou, jiní kapku bloudili vesmírem, ale nakonec jsme zjistili, že se musíme vypravit na planetu Dagobah. Odpoledne jsme nastavili R2D2 a červí díra nás bezpečně donesla na místo. Na Dagobahu jsme během odpoledne pašovali spoustu tajných a supertajných informací. Pronést tajnou informaci přes území střežené VIP (vesmírnou informační policií) nebylo vůbec snadné. Ale povedlo se. Informace byly v čarovém kódu, se kterým jsme si nevěděli rady, naštěstí máme k ruce protokolárního droida C3PO, který nám vše přeložil. A ona včera naťuknutá komplikace je tu, naši milí. Ukázalo se, že Darth Šmejdr buduje Hvězdu smrti číslo 2, našemu včerejšímu úspěchu se jen směje, Hano Solo sice stihl zjistit, jak HS2 zlikvidovat, ale byl lapen a odvlečen na planetu Nal Hutta, kde ho Jabba Hutt nechal zkarbonizovat. Takže jsme zase v rejži a máme rozhodně co řešit. Zítra nás čeká výprava na planetu Nal Hutt, na což se my, kteří víme, nesmírně těšíme, bude legrace veliká.
Dnes jsme otužilejší kousky konečně vykoupali v rybníku! A nejen že musíme děti ráno na rozcvičku pracně budit, ale dokonce už nám půlka tábora přestala po večerním zpívání odpovídat na přání dobré noci. To je znamení, že už jsme jich většinu skutečně udolali :o).

Den 8 - Dopoledne jsme přeletěli na planetu Nal Hutt a tam tajně zjišťovali, co je Jabba Hutt zač a co na něj platí. Dozvěděli jsme se, že má rád víno a miluje krásné ženy a zpěv. A sebe. A šťavnaté pečínky. Tak jsme ukuli plán, že se mu nejprve vetřeme do přízně a potom ho uspíme silným lektvarem. Jabba usne a my se pokusíme osvobodit zkarbonizovaného Hana Solo. Namalovali jsme Jabbovi sérii zdařilých portrétů, vybrali ze svého středu lepé tanečnice, upekli v popelu šťavnaté masové balíčky a namíchali silné uspávadlo. Jabba, oplzlý a arogantní, nám na všechno skočil, lektvar vyzunkl až do dna a za chvíli blaženě chrupal pod svým baldachýnem. Potud plán klapl na výbornou. Po setmění jsme se vydali prozkoumat Jabbův palác ve snaze najít Hana. Tady plán doklapal... Padli jsme do rukou Jabbových strážců a ti nás uvrhli do kobek. O našem dalším osudu rozhodne Jabba. Až se probere...
Bylo krásné teplo, odpoledne jsme řádili v rybníku a k svačině si dali křupavý borůvkový koláč. Jelikož jsme Jabbovo sídlo prozkoumávali dlouho do noci, necháme ráno děti pořádně vyspat.

Den 9 - Jabba se probral a bylo zle. Naše včerejší troufalost ho rozzuřila do světle zelena a rozhodl se nás předhodit dravé zvěři. Celé dopoledne jsme se potýkali s nexu, ratharem, porgem, ewokem, wampou a jinou havětí. Naštěstí si byl Jabba tak jistý, že nás jeho zvěř okamžitě sežere, že nás zanechal našemu osudu a šel spát. A nám se podařilo všem zvířatům uniknout. A pak se na nás usmálo štěstí alias Hynky Pinky, jedna z Jabbových ovívaček. Přišla za námi, že už má Jabbových oplzlostí dost a ráda by se ho zbavila a pak se přidala k nám, povstalcům. Společně jsme přišli na to, že na slimáky, jako je Jabba, nejlépe funguje sůl. Hynky Pinky Jabbu ve spánku vydatně posolila a ten (za vydatného přispění jarové vody a kompresoru) začal pěnit, až celý vypěnil a bylo po něm. Hynky Pinky nám donesla zkarbonizovaného Hana Solo. My jsme museli zjistit kód, pomocí kterého R2D2 zprovozní dekarbonizátor. To se nám samozřejmě podařilo. Dekarbonizátor bohužel obsluhoval Jar Jar Binks a ten napoprvé kód pokazil a nebohému Hanu Solovi přirostly nohy opačně, špičkami dozadu. Naštěstí má R2D2 zlaté kontakty a dekarbonizaci spustil znovu - tentokrát vše skončilo tam, kde má. Han Solo byl po celé operaci dost zmatený, tak jsme mu dali čas do rána, aby se probral. Zítra nám poví, co všechno zjistil. Snad.
Všechny bouřky se nám dnes úspěšně vyhnuly, bylo příjemně. Děti se dostaly z fáze "kdy bude další hra?" do fáze "už zase další hra?" :o).

Den 10 - Ráno už byl Han Solo celkem při smyslech a prozradil nám, že Darth Šmejdr buduje na planetě Naboo obrovskou armádu klonů. Tak obrovskou, že na ni nemůže stačit ani naše partička vycvičených skoroJediů. Napadlo ho, že bychom mohli poprosit o pomoc Gungany, kteří na Naboo žijí. Shodli jsme se, že cestování červí dírou už není úplně bezpečné, a vydali se na Naboo pěkně po svých. Cesta byla dlouhá a pestrá: viděli jsme vodní pilu v Peníkově, pobořený zámek v Českém Rudolci, unikátní sbírku zoborožců a amazoňanů a jiných papoušků pana Drozdeka a spoustu dalších věcí. K večeru jsme se konečně dotrmáceli na Naboo. Gungani žijí pod vodou, tak jsme si museli vyrobit obrovské bubliny, abychom se k nim dostali. Průvodce nám dělal Jar Jar Binks, přestože je u Gunganů v průšvihu. Vyjednávání s králem Gunganů bylo dlouhé a poněkud obtížné, ale nakonec jsme se dohodli, Gungani pomoc přislíbili a ve finále dokonce odpustili Jar Jarovi. Spát jsme šli brzy, jednak zmoženi dlouhou cestou vesmírem, jednak v očekávání zítřejší bitvy s klony.
Celodenní výlet zvládli všichni skvěle, zvláštní pochvala patří skupince maláčů, kteří odmítli odvoz autem a celou cestu (delší, než byla ta velkáčů!) uťapali po svých: Adinka, Andrejka, Davča, Jony, Adam a Dominik. Klobouk dolů!

Den 11 - Dopoledne propukl lítý boj s armádou klonů. Hlavní voj si vzali na starost Gungani, my jsme měli za úkol zlikvidovat jednu boční linii. I tak byli kloni v obrovské přesile, útočili obřím katapultem a smrtícími vrhačkami. My měli k dispozici fotonové torpédo. No nebyl to úplně vyrovnaný boj, stran ozbrojení. Ve velké tříkolové bitvě a za finálního přispění Luka a Jediů jsme nakonec tlupu klonů pokořili a navíc vrchního arciklona zajali. Odpoledne jsme sestrojovali detektor lži, abychom mohli ze zajatce vytáhnout co nejvíce informací. Sešlo se nám hned 7 velmi kvalitních přístrojů a arciklon po mírném nátlAKU kápl darthšmejdrovskou: úplně zbytečně se snažíme zničit HS2, nejprve je potřeba se zbavit Darth Sidiouse. Vymáčkli jsme z něho i informaci, že Darth Sidious čerpá sílu z center energie. Víc jsme toho už nestihli.
Dnes proběhla poslední várka Jedi zkoušek. Máme celkem 15 Padavanů. Zítra je čeká poslední, nejtěžší zkouška.

Den 12 - Ráno jsme se dozvěděli, že se v noci Mistr Jouda ještě trochu povrtal v arciklonovi a vyšťoural z něho, že existují plány center energie. Ty jsou střeženy samotným Darth Šmejdrem a jeho partou na měsících kolem HS2. Celé dopoledne jsme tedy kroužili kolem HS2, kličkovali mezi střelami DŠ a spol. a na okolních měsících hledali v černých skříňkách mapy umístění center energie. Odpoledne jsme podle mapy všechna centra našli a zdroje energie prostě ukradli. Darth Sidiousi, blíží se tvůj konec!
Večer proběhla poslední zkouška budoucích Jediů. Všech 15 Padavanů muselo na noční výpravě prokázat své Jedi schopnosti a potom strávit noc pod širou oblohou. Uspělo jich celých 13! Zítra se nám v boji budou určitě hodit.

Den 13 - Ráno nám Mistr Jouda prozradil, že centra energie bychom měli zničit varem - tak se síla DS oslabí. Každá vanžina si připravila vlastní ohniště a jedno centrum energie (=černé vejce) uvařila natvrdo. Když bylo hotovo, dorazil Darth Sidious osobně a vysmál se nám, že nějaké vaření natvrdo ho vůbec nemůže rozhodit. Do věci se potom vložilo trio Luke, Leia a Jouda a svedli se Sidiousem souboj temné a světlé strany síly. Leiu potom napadlo, že bychom mohli Sidiousova vejce dorazit rozšlápnutím - a to byla ta osudová rána. S každým rozšlápnutým vejcem síla DS slábla, až padl definitivně. Velení nad temnou stranou síly v tu chvíli přešlo na Datrh Šmejdra. Na toho jsme vlítli odpoledne. Mezitím jsme ještě stihli slavnostní pasování všech p/a/d/a/vanů a hlavně Jediů. Nebudeme se tu dlouze rozepisovat o průběhu rozhodujícího boje, jistě již tušíte, že vítězná strana byla ta naše, jinak by neměl kdo psát tenhle report. Padl Darth Šmejdr, padli všichni jeho nohsledi, Hvězda smrti shořela do poslední elementární částice. Radost byla veliká. Žádného dalšího zlouna už v záloze nemáme, takže zítra budeme opravdu jen slavit.

Den 14 - Ráno jsme se probudili s dobrou náladou, a to protože jsme měli za sebou to nejhorší. Porazili jsme temnou stranu síly. A abychom nezapoměli jak se nám to podařilo, pustili jsme se do divadel a každá vanžina nám ukázala ty nejzajímavější úryvky z našeho boje. Po obědě, ke kterému jsme měli slavnostní řízek, mňam ten byl, jsme si užili poutě, na které se představilo na 14 atrakcí, ve kterých si děti mohly vydělat republikové jednostříbrňáky, třístříbrňáky a jednozlaťáky, za které bylo možno si zakoupit rozličné hry, plyšáky a další zajímavé věci. Navečer jsme rozdělali táborák, u kterého nejlepší z nás dostaly malé ceny a to, jak bojovali po celou dobu ve svých vanžinách.

Den 15 - Ani jsme se nenadíli, a tábor byl pryč. Poslední den jsme si zabalili a okolo desáté jsme opět koosmobuse vydazili zpět na naši rodnou zem. Těšíme se až se zase sejdeme, a to ať už při pomoci mistru Joudovi nebo při jiné akci.

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional