Tábor 2005

29.7.-12.8.2005 - Stali jsme obyvateli země Kemet (dnešní Egypt) a bojovali jsme proti zlému Sutechovi.

Ocitli jsme se ve starodávné zemi Kemet (dnešní Egypt). Přivítali nás vezír a vrchní písař a rozdělili nás do 6 měst (Sakkára, Fajjům, Dendera, Karnak, Abúsír a Mennoffer). V družince jsme každý dostali funkci (starosta, kněz, pokladník, bojovník, písař a balzamovač).

Příběh začíná po návratu faraona Usira zpět do Kemetu. Jeho bratr Sutech, který mezitím v zemi vládl, mu věnoval nový faraonský sarkofág. Poté, co byl Usir uzavřen v sarkofágu, vyvolal Sutech 6 démonů, kteří ho chránili. Za Sutechovými zády jsme se pokoušeli sehnat nejrůznější kouzla a amulety, s pomocí kterých bysme dokázali démony porazit. Zjistili jsme, kde se Usirovo tělo nachází a tak jsme se za ním vydali.

Po přemožení démonů jsme ho skutečně našli a donesli do chrámu. Chtěli jsme ho oživit, ale Sutech to zjistil a roztrhal jeho tělo na 14 kusů. Ty potom rozházel po celém Egyptě. Vydali jsme se tajně na výpravu a části těla našli a poskládali. Balzamovači ho nabalzamovali a oživili, když v tom se znovu objevil Sutech. Usir se s námi rozloučil a vydal se na cestu do podsvětí. Pozval nás na krátkou návštěvu a tak jsme museli udělat obětní dary, abychom se do podsvětí mohli vydat. Usir nám dovolil projít branou ke kouzelnímu stromu, ze kterého jsme si mohli urthnout nějakou sladkost.

Ráno do tábora přijel mladík jménem Hor, který byl právoplatným následníkem trůnu. Sutech chtěl také vládnout a tak nastalo mnoho klání mezi Sutechovci a Horovci. Nakonec vyhrál Hor a chystal se převzít vládu. Sutech na něj ale zkusil fintu se sarkofágem, ale podařilo se nám Hora zachránit a démony zahnat. Zlého Sutecha jsme hodili krokodýlům a šli slavit. Nakonec všechno dobře dopadlo a život v Egyptě se rozvíjel k všeobecné spokojenosti :-)

PS: Z tábora je k dispozici DVD (1:22 záznamu). Pokud ho chcete půjčit, napište email a vyzvedněte si ho na schůzce.


Vítáme vás v zemi Kemet Nejdříve ubytovat... První seznámení s místními bohy a vyslechnutí jejich příběhu Sutech a Usir, který z nich bude vládnout Egyptu? Jiná barva, jiná funkce... Náš první úkol Putování s karavanami Mají velmi zajímavé zboží Ovšem jsou tu také démoni.... ... kteří mají nadlidskou sílu ... a jsou nebezpeční (strašné zuby!!!) Ha, něco tam je... Další příšera Který Sutech je nejkrásnější? Bubák Není nad vlastní guláš Běěěštee dááál A.... Takhle vypadá palác Hmm, který znak je správný? Hadi a jaká mají vejce... Takováhle nálada je v táborové družince (rep. městě) Návštěva u nejvyššího boha Amon Rea Bitka o kouzelný amulet Hlavně nenápadně Naštěstí jsme pokaždé zvítězili Jo švestkové knedlíky pro celý tábor, to je fuška :)) Na še pyramidy - Abúsír Mennofer Sakkára Fajjúm Karnak Dendera Výprava pro mrtvého Usira Cestu chránili démoni kteří nás nechtěli pustit dál naštěstí na ně vždycky platilo nějaké kouzlo nebo amulet Konečně jsme ho našli Bohužel ho Sutech roztrhal a rozházel, takže hledáme jeho kusy po celém Egyptě... tráva, stromy... ...voda, člověk by ani neřekl, že je v Egyptě Jo hygiena musí být aneb když dojdou čisté ponožky Balzamujeme Usira a pokusíme se ho oživit Není to vůbec jednoduché, zvládnou to pouze mistři balzamovači Podařilo se nám Usira na chvíli vrátit z cesty do podsvětí Lovíme zvěř Nejudatnější z nás bojují v Rudé stezce až tak... ....až tak Na cestě do podsvětí, naposledy se poklonit Usirovi Sošky jako dary ... a další artefakty Překouloházená Jedna podařená soška I labutím se v Bujesilech líbí Jezdíme na raftu Přemožený Sutech, Hor zvítězil My, obyvatelé země Kemet Velbloudí závody Snipers A nechyběl ani pouťový stánek A obložené stoly, prostě hostina...mňam A to je konec, tak zase příští rok :))

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional