Tábor 2006

28.7. - 11.8.2006 - pobyt v Midgardu

Boj s obry

Po příjezdu jsme zjistili, že jsme nepřijeli na tábor, ale do kempu na Islandu. Jali jsme se tedy poznávat tento zajímavý kus země (třeba bylinky, sopky, gejzíry, ledovce a jiné islandské roztodivnosti). Večerní návštěva podivných stvoření, kteří si říkali Ásové z Ásgardu a tvrdili, že jsou bohové, nás ale ujistila, že zdejší pobyt vůbec nebude tak nudný. Sám nejvyšší Odin přiznal, že si nás sem nechal doručit, abychom mu pomohli s obří invazí z Útgardu.

V dalších dnech jsme se tedy zocelovali k boji proti obrům. Jenže než vůbec mohlo dojít k bitvě, podařilo se obrům lstí spálit Strom života a začínalo být zle. Navíc Ásové omylem (vlastně v tom měl prsty Loki - jako ve spoustě jiných průšvihů) zabili Baldra - Boha slunce. S tím už jsme museli něco udělat, protože žít potmě a v dešti nás nebavilo. Chtěli jsme ho vysvobodit od vládkyně podsvětí Hel, ale nechtěla ho vydat, tak jsme na ni zkusili jít přes zlato. Vypravili jsme se pro poklad Nibelungů, o kterém jsme se dočetli ve svitcích skřítků koboldů. Bohužel aby toho nebylo málo, poklad ukradl skřítek Fáfni, který se za trest proměnil v draka. Nezbylo nám nic jiného než se v noci vypravit za drakem a zlato mu valounek po valounku uloupit (stihli jsme se přitom posilnit i dračí krví!). Zbytek zlata ukradl drakovi Loki (asi ho hryzlo svědomí, že má celou tuhle šlamastiku na svědomí) a Hel nám Baldra vrátila.

Spolu s pokladem jsme našli také kouzelný prsten, což byla pro obry velká rána - a začali znovu zbrojit a páchat různá zvěrstva. Kupříkladu nám unesli Idunnu, která každý den rozdává Ásům zlatá jablka nesmrtelnosti. Nebo ukradli Tórovi kladivo. A navíc se bitky s obry stávaly každodenní samozřejmostí. Nakonec jsme získali tajný recept na čaj Pajty-Fujty, který nám dal sílu a s obry jsme nadobro uzavřeli příměří. Pak už jsme jen slavili a užívali si svobody. V houbách, které jsme každý den v Midgardu nacházeli, jsme objevili ingredience, díky nimž nám vyrostl nový Strom života, a vše bylo opět tak, jak má být.

Pobyt na Islandu byl vskutku islandský - deštivo, zimavo, mlhavo, ale občas nám Baldr také zasvítil :)).

Z tábora je k dispozici rozsáhlá fotogalerie (přes 1000 fotek) a video na DVD (cca 1,5 hod). Zájemci si je mohou vypůjčit na schůzkách.


Na Islandu s babkou kořenářkou Život v kempu Nejvyšší Ásové Jsme mrštní... Jsme přesní... Jsme silní... Jsme chrabří... Nebojíme se... Nikdo nás nemůže trefit :)) Vědma Eddy Barvení triček Poznávání drahých kamenů S Thórem Zabíjíme Baldra Společně zvítězíme Přestavujeme pyramidu Brána mrtvol Pavoučí síť U Hel Napadl nás drak Který předtím spal Vzhůru na obry Hadí souboj Pleteme řetěz na hada Jormunganda Jedeme do Útgardu Rozezlená obryně Skadi Poznávačka Mohawk Walk Skejting V této hře šlo hlavně o vědomosti Na útěku Bitva v pevnosti Přepadení obry Divadlo Freya u oltáře S oddávacím trpaslíkem Táborák Největší z obrů Vaříme čaj Pajty-Fujty Noční výprava za temnými álfy Vyrostl nám nový Strom života Obyvatelé Midgardu Thor spravuje meč Pouť - Slepičí běh Trefit obra? Hračka! Hurá na záchod Slavnostní večeře Úklid tábora

další akce
 © Makaroni

Valid HTML 4.0 Transitional