Tábory

V čem jsou naše tábory výjimečné?

parta – všichni jsme kamarádi a máme se rádi, všichni se známe jménem a všichni si tykáme. Nemáme klasické oddíly, ale věkově i genderově smíšené družinky, učíme se navzájem si pomáhat a respektovat se.

pestrá, vyvážená, nabitá táborová hra – počítejte s tím, že děti přijedou z tábora unavené a že si nejspíš nebudou pamatovat, jaké hry hrály na začátku :o). Rozpis našich táborovek mívá kolem 30 stran, hrajeme hry dopoledne, odpoledne i večer, namáháme svaly, mozek, bránici, smysly, hlasivky, zkrátka co se dá. Vycházíme ze zážitkové pedagogiky, ale za ta léta jsme si udělali vlastní rukopis – všechny hry zapadají do tematického zaměření táborovky (pokud si hrajeme na starověké Maye, zcela jistě během tábora nebudeme střílet ze vzduchovky…), dáváme si práci s motivací každé hry (milujeme divadlo a improvizaci!), připravujeme hry tak, aby bavily nás i děti – a doufáme, že je to vidět :o). Co u nás nenajdete: diskotéky, počítače, televizi, vyhřívaný bazén, paintball atd.

zkušený tým – mezi vedoucími jsou profi učitelé, vědci, programátoři…, vaří nám profi kuchařinka, ti „služebně“ nejstarší Makaroni mají za sebou 18letou makaronskou praxi, nové členy vybíráme velice pečlivě :o)

krásné prostředí České Kanady – přímo v táboře máme velkou louku, přepychový, sluncem vyhřívaný rybník s lekníny, skalky, březové hájky, hřiště, kolem tábora lesy husté, nízké, vysoké, jehličnaté, smíšené, houbové, borůvkové…, o kus dál Landštejn, Slavkov, řopíky, skály, jeskyně… Prostě tu je všechno, co ke hrám potřebujeme!

trocha té divočiny – ano, sice už jsme vyměnili kadibudky za splachovací záchody a na novém tábořišti máme i elektřinu, přesto se snažíme zachovat přírodní ráz našich táborů a nechat civilizaci co nejvíce z dohledu